12 Ekim 2010

Takıntılarım V.1


Önceden de biliyordum ama bugün yine yüzleştim ve gerçekten takıntılarımı yazmaya karar verdim...
1. Herhangi bir kaldırımda, metroya yürürüken ya da herhangi bir merdivenden çıkar ya da inerken, insanlar neden karşı taraftan kimse gelmeyecek ya da onların geçmesine gerek ve izin yokmuş gibi insanca(!) yürür? Tam benlik durum ve bende inatlarına üzerlerine doğru yürürüm, beklerim ki biriyle çarpışalım ve girelim birbirimize rahatlayım ve bu  takıntımdan kurtulayım.
2. Minibüslerde ne kadar kalabalık ne kadar sıkışık olursa olsun kendi paramı kendim vermekten hoşlanıyorum ve kıçını devirip parasını başklarına uzatan insanlardan(!) çok hoşlanıyorum. Neden onlar kadar konforuma düşkün olmadığımı hep düşünürüm ve beklerim ki benden paralarını uzatıp vermemi istesinler ve ben oturduğum koltuktan kalkıp normalde onun kalkarak kimseye ihtiyacı olmadan verebileceği parayı onun yerine vereyim.
3. Yollarda sigara içen insanlara(!) bayılıyorum. Özellikle sabahın köründe (günün diğer saatleri bu eylemi zararsız ve beni de takıntısız bırakmıyor) arkasından kimin geldiği önemli olmadan püfür püfür sigaralarını arkalarından gelenlere de zorla içirek giden insanlara bayılıyorum. Bekliyorum ki sabah sabah ettiğim okkalı cümleleri duyup benimle sohbete girsin :)
4. Bazan sınıfta "bu bana nerde lazım olacak ya da nerde kullanacam?" sorusunu soran genç insanlara takılıyorum (ender olarak ama). Sevgili Tuncay'ın "kız isterken lazım olacak" cinsinden kötü bir espri yapmakla yapmamak arasında gidip geliyorum. 
5. Herşeyi bilmekten, herşeye bir cevabımın olmasına takılıyorum ve dışarıdan kendime bakıp kendime takılıyorum ve diyorum ki "allahtan çevremde benden bir tane daha yok :)"

ÖZ: Şimdilik bunlar geldi aklıma en kısa zamanda takıntılarımın sayısını azaltıp aklıma gelenlerin sayısını arttırıp karşınıza öyle geleceğim :)
H.

2 yorum:

JuVeNiL dedi ki...

Ben de takıntılarımı yazmayı planlıyordum geçen akşam kafamda bir taslak yapıyorduk ki, bu taslağı yaparken uyuyakalmışım..:) yazıyı çok beğendim, devamını bekliyorum..

lunawar dedi ki...

haha, ilk 3 tamamen aynı..
özellikle metrodan inerken, inmen için yol vermeyenler vardır ya.. onlara süper omuzlar atıyorum mesela..
sonra dolmuşa binmemek için her taklayı atıyorum, binince de domuz domuz cama dönüp otruyorum.. bir de o sağır zannedip omzunu delercesine dürtenler var ya.. söyleyecek lafım yok onlar için..
yolda sigara içenler için çok söyleyeceğim yok.. zaten artık hiçbiryerde içemiyorlar ama sabahları çok rahatsız oluyorum ben de.. bir anda nerden geldiği belli olmayan bir duman kütlesi midene/ciğerlerine doluveriyor ya.. ıığğğ..